>

O kapele

JuKi Band hraje v sestavě:

 

Jiří Kinzel

Jiří Kinzel (JuKi) - housle

Začínal s hudbou v Symfonickém orchestru Hodonín, následně přešel k folkloru do cimbálové muziky Jury Petrů z Kyjova. V letech 1990 až 2008 hrál v bluegrassové skupině Cumberland string band a v irské skupině O´Reily´s band ve Stuttgartu. Od roku 2009 je opět aktivní v Brně. Přidává se k volnému brněnskému hudebnímu uskupení kolem Dr.Bumbálka a jeho swingtetu. Zde se potkává se swingem a jazzem a s výbornými brněnskými muzikanty Václavem Půžou, Karlem Jačkem, Jiřím Skryjou, Pavlem Petrželou-Pácou,  Milošem Syslem-Sirem, Kamilem Mazálkem, Milanem Kalhouzem-Ryvolečem a později pak ještě s Mirkem Hulánem, Filipem Synkem a Alicí Réti. Když koncem roku 2015  Dr.Bumbálek ze zdravotních důvodů omezuje hudební aktivity svého swingtetu, iniciuje na jaře 2016 vznik nynějšího JuKi Bandu.

 

Mirek Hulán

Mirek Hulán - kytara

Kolem roku 1974 spoluzakládal brněnskou bluegrassovou skupinu Eben. Později po dvouletém angažmá u Zelenáčů (na vojně...) se začal hudbě věnovat profesionálně - v letech 1982 - 2002 se skupinou Poutníci natočil 10 CD. Kromě toho jedno skoro vlastní CD Guitar Session.
V roce 2014 se přidal k JuKi bandu a od country a bluegrassu přešel k swingu a jazzu.
Již 27 let také vyučuje hru na kytaru na Letní Bluegrassové dílně a nyní i soukromě.
Jinak programátor a dobrovolný dárce orgánů - motorkář.

 

Václav Puža

Václav Puža - kontrabas

První hudební zkušenosti získává hrou na akordeon na svatbách a oslavách. V 90. letech hraje na baskytaru v netradiční bigbeatové skupině Chlupatá deka a současně se angažuje v brněnské kapele Podkova a vystupuje s folk-rockovým uskupením Zelený koně. Po roce 2000 se nadchl pro akustickou hudbu a začal cvičit na kontrabas pod vedením brněnského virtuosa Petra Surého. Následují bluegrassové kapely Funt a Sakrapes. Od roku 2008 přechází ke swingu a jazzu.
Kromě toho je vášnivý vzduchoplavec, takže když zrovna nehraje, svírá v ruce knipl a kochá se krajinou. Pak září a svítí jako slunce za basou a dodává kapele pozitivní energii.

 

Filip Synek

Filip Synek - klávesy

Rodící se světový klavírní virtuos vnáší do kapely svěží vítr. Klavír je jeho dennodenní součástí, pokud zrovna nedává šach mat světovým velmistrům.

 

Veronika Beličková

Veronika Beličková - zpěv

Zpěv sice nikdy nestudovala, ale přesto považuje hudbu za svou velkou součást. Občas si zahraje na klavír nebo kytaru, ale bez zpěvu se nedokáže svůj život představit. Zpívá od roku 2006, kdy po prvé vystupovala s rockovou skupinou Paper plane na Slovensku. Později účinkovala i v dalších rockových kapelách, v Brně to byla kapela Borůvkové soté, a další... Na chut jazzu přišla s kamarádem jazzmanem Filipem, se kterým hrává stále. Miluje zpívání s kytarou u ohně, dobré knihy, sama píše i texty i skládá hudbu.

 

Jarda Zvoník

Jarda Zvoník - zpěv

Brněnská swingová legenda

 

Edik Vardanjan

Eda Vardanjan - bicí

 

Alica Réti

Alica Réti - příčná flétna (stálý host)

Pochází z muzikantské rodiny a hudbu vnímá jako svoji každodenní součást. Její hudební cesta začala studiem interpretace klasické hudby na ZUŠ, potom se zúčastnila několika zahraničních seminářů ve hře na příčnou flétnu pod vedením Marty Braunsteinerové (Konzervatoř, Bratislava) nebo Hansgeorga Schmeisera (Universität für Musik und darstellende Kunst, Vídeň).
Na prahu dospělosti navštívila Letní jazzovou dílnu v Bratislavě, kde ji jazz doslova pohltil. Jazzovou improvizaci začala rozvíjet v kapele Afro Campana & Friends.
V současnosti je každoroční entuziastickou frekventantkou Letní Jazzové dílny Karla Velebného, kde se seznámila s mnohými významnými osobnostmi současného jazzu. Spolupracovala se zpěvačkou Brigitou Szelidovou na albu Duets, s klaviristem a skladatelem Lubošem Šrámkem na albumu White Dream, kde si zahrála s mnohými inspirativními světovými hudebníky jako Peter Erskine, Matúš Jakabčic a další. Hraje v kapele The Young Pekáč Mojmíra Bártka a kromě hosťování v JuKi bandu se objevuje aj v Big Bandu Konzervatoře Brno.

Bývalí členové


Lucie Hanáková

Lucie Hanáková - zpěv, rytmika

Veřejně hudebně vystupuje od roku 2010 jako zpěvačka folkové kapely Restaurant na konci vesmíru. Pak několik let působila v hudebním duu a zpívala písně nejrůznějších žánrů na oslavách, plesech, svatbách po celé republice. Vyzkoušela si atmosféru popových koncertů při vystoupeních s revivalovou kapelou Abba Revival Dancing Queen. Zpěvem a hrou na akordeon doprovázela uskupení Musica Regina v penzionech pro seniory, v dětských domovech a SOS vesničce. Od roku 2012 je členkou hudebního uskupení H.A.L.O., kde se dostává i k jazzové hudbě. Společně s uskupením Hands Dance pracuje na projektu přiblížení hudby i pro neslyšící publikum. Společně s kytaristou Alešem Klímou vystupuje pod hudební značkou L.A. V JuKi Bandu působila od roku 2016 do konce roku 2017. Děkujeme.