>

O kapele

JuKi Band hraje v sestavě:

 

Jiří Kinzel

Jiří Kinzel (JuKi) - housle

Začínal s hudbou v Symfonickém orchestru Hodonín, následně přešel k folkloru do cimbálové muziky Jury Petrů z Kyjova. V letech 1990 až 2008 hrál v bluegrassové skupině Cumberland string band a v irské skupině O´Reily´s band ve Stuttgartu. Od roku 2009 je opět aktivní v Brně. Přidává se k volnému brněnskému hudebnímu uskupení kolem Dr.Bumbálka a jeho swingtetu. Zde se potkává se swingem a jazzem a s výbornými brněnskými muzikanty Václavem Půžou, Karlem Jačkem, Jiřím Skryjou, Pavlem Petrželou-Pácou,  Milošem Syslem-Sirem, Kamilem Mazálkem, Milanem Kalhouzem-Ryvolečem a později pak ještě s Mirkem Hulánem, Filipem Synkem a Alicí Réti. Když koncem roku 2015  Dr.Bumbálek ze zdravotních důvodů omezuje hudební aktivity svého swingtetu, iniciuje na jaře 2016 vznik nynějšího JuKi Bandu.

 

Mirek Hulán

Mirek Hulán - kytara

Kolem roku 1974 spoluzakládal brněnskou bluegrassovou skupinu Eben. Později po dvouletém angažmá u Zelenáčů (na vojně...) se začal hudbě věnovat profesionálně - v letech 1982 - 2002 se skupinou Poutníci natočil 10 CD. Kromě toho jedno skoro vlastní CD Guitar Session.
V roce 2014 se přidal k JuKi bandu a od country a bluegrassu přešel k swingu a jazzu.
Již 27 let také vyučuje hru na kytaru na Letní Bluegrassové dílně a nyní i soukromě.
Jinak programátor a dobrovolný dárce orgánů - motorkář.

 

Veronika Beličková

Veronika Beličková - zpěv

Zpěv sice nikdy nestudovala, ale přesto považuje hudbu za svou velkou součást. Občas si zahraje na klavír nebo kytaru, ale bez zpěvu se nedokáže svůj život představit. Zpívá od roku 2006, kdy po prvé vystupovala s rockovou skupinou Paper plane na Slovensku. Později účinkovala i v dalších rockových kapelách, v Brně to byla kapela Borůvkové soté, a další... Na chut jazzu přišla s kamarádem jazzmanem Filipem, se kterým hrává stále. Miluje zpívání s kytarou u ohně, dobré knihy, sama píše i texty i skládá hudbu.

 

David McClurkin

David McClurkin - klávesy

Rodák z kanadského Waterloo.
Vystudoval matematiku a informatiku na universitách v Waterloo, Torontu a Herakliu. Paralelně k tomu studoval klavírní hru na konzervatoři.
V letech 1994-2015 žil na řecké Krétě, kde dodělal doktorandskou práci a následně přednášel na fakultě informatiky. Paralelně hrál na klavír pro různé zpěváky/zpěvačky a pěvecké sbory, také vedl smíšený pěvecký sbor.
Od roku 2015 žije v Brně a pracuje ve své profesi.
Původně vyhraněný milovník Bacha, Beethovena, Brahmse a všech dalších hudebních klasiků se nechal přemluvit a začal hráts námi jazz a swing.

 

František Thomas

František Thomas - kontrabas

František Thomas alias Fred se do JUKI Bandu přidal poté, co  předcházející hráč na baskytaru, Jiří Locker, z časových a rodinných důvodů nabídl svoje místo v kapele vhodnému nástupci.

Franta s hudbou začal již ve svých školních letech jako samouk na heligonce a klavíru. Když později přišla léta trampování, ryvolovek, táborových ohňů, country a bluegrassu, tak již hrál na basu a tvrdil  muziku v kapelách STALAKTIT, BÍLÁ PĚNA,  ŠAGINAPPI DIOGENES a NENUCENÝ VÝSEK.

Dnes je Franta aktivní v kapelách KOLONIÁL PANA VODIČKY a HOMERUN a od začátku roku 2023 pak i u nás. Na dlouhém hmatníku svého kontrabasu se levou rukou pohybuje jako ryba ve vodě a pravá ruka, když zrovna nedrží smyčec, hraje pizzicatem bravurně rytmy samby, rumby, swingu a dalších tanečních stylů.

 

Ivan Zemánek - bicí

Začínal jako zpěvák už na různých školních soutěžích, které se mu dařilo i vyhrávat.
Na střední průmyslové škole spoluzakládal kapelu Naos, kde po odchodu bubeníka začal kromě zpěvu hrát i na bicí. Kapela měla, kromě převzatých, i své vlastní skladby, kterých si u přehrávek všiml předseda komise Jarek Mihola - kapelník skupiny Nonus, která se zrovna rozpadala, takžeza nedlouho přešla většina členů do nové skupiny a několik dalších let odehráli stovky plesů, zábav a dalších akcí.

Po zhruba 15 letech začal počet koncertů ubývat, takže mu zbyl čas na další projekty:
NONUS: – všemožné žánry – bicí + zpěv + harmoniky
Fr. Vjek – folk – přibral harmoniky a perkuse
CECH – folk – bicí - cca 3 roky Evelína – Folk – rock – beat (vlastní tvorba + covery – v současnosti hlavně Čechomor) bicí – zpěv
Lee Banda – folk rock – beat – vlastní tvorba (Mija Peterková) – bicí, vokály - cca 5 let
Karsima (Karel Simandl)– vlastní tvorba – folk rock – bicí + vokály – cca 2 roky
SB band - rock, beat - vlastní tvorba – bicí + vokály
Lucie Dobrovodská & PAKA – Všemožné žánry – covery i vlastní - bicí + zpěv – cca 2 roky. Mišíkovci – covery Vládi Mišíka – bicí + vokály.
Dana Fitz & GO – vlastní + covery v úpravě Mike Posse - Cajoon – LOOTA + vokály- cca 3 roky
PIKNIK – country a folk – písně Michala Tučnýho – bicí + vokály
plus další záskoky jako: Biomasa, Zelená Pára , Lehká Noha, Smaragd…

 

Stálý host

Jarda Zvoník

Jarda Zvoník - zpěv

Brněnská swingová legenda

 

 

Bývalí členové

 

Pavel Bačík

Pavel Bačík - bicí

Na bicí nástroje se začal učit jako samouk ve svých 15 letech. Za rok na to začal hrát se skupinou Vega a pak následovala celá řada dalších big beatových a rockových kapel. V roce 1977 se muzikou začal živit profesionálně. Jeho první angažmá bylo v kapele Honzy Tománka, se kterým absolvoval i první zahraniční výjezd do Norska. Později si založil svoji vlastní kapelu, se kterou hrával v nočních podnicích nejen v Brně, ale i po celé republice. Po sametové revoluci se na deset dlouhých let přestal hudbě profesionálně věnovat a začal soukromě podnikat. K hudbě se vrátil až v roce 2003, když zakládá bluesrockovou kapelu Rusty Nail, se kterou hraje v klubech a na festivalech až do současnosti.
Na začátku letošního roku 2021 pak přijal výzvu a sice ač duší rocker, převzít v JuKi Bandu úlohu swingového bubeníka. Tak Pavel nyní pilně denně cvičí jazzové standarty a svými bicími již dodává kapele typický jazzově – swingový „šmrnc“.

 

Liří Locker

Liří Locker - baskytara, kontrabas

Ukončil osmileté studium příčné flétny na ZUŠ Smetanova absolventským koncertem v roce 2009. V roce 2013 se začal věnovat baskytaře, která je pro něj od té doby hlavním koníčkem. Svoje obzory si neustále rozšiřuje účastí na hudebních workshopech a působením v kapelách různých žánrů od metalu po bluegrass.

 

Edik Vardanjan

Eda Vardanjan - bicí

Pochází z Armenie, v Jerevanu vystudoval na hudební umělecké škole hru na bicí nástroje. V roce 1984 zakládal rockovou kapelu Faraon, v letech 1986-1992 hrál v Arménské filharmonii a ve skupině Nairi. V roce 2005 už v ČR - v blues rockové kapele Mr. Rain. V roce 2016 zakládal skupinu Sonic People (latin rock) a v roce 2017 se přidal ke swing jazzové kapele Juki Band. Kromě hudby rád cestuje, zajímají ho auta a sport.

 

Anna Dorotíková

Anna Dorotíková - tenor saxofon

Od základní školy hrála na zobcovou flétnu. Když uslyšela hrát strýce na saxofon, flétna musela stranou. Z krátkodobé klarinetové průpravy, která byla pro saxofon nezbytná se stalo šest let v ZUŠ v Rožnově pod Radhoštěm, kdy si vyzkoušela také alt a bass klarinet. Po šesti letech se konečně dočkala saxofonu a strávila další dva roky hraním v ZUŠ. Po maturitě pár let troubila jen pro sebe doma, dokud si ji tam nenašel Juki band.

 

Lucie Hanáková

Lucie Hanáková - zpěv, rytmika

Veřejně hudebně vystupuje od roku 2010 jako zpěvačka folkové kapely Restaurant na konci vesmíru. Pak několik let působila v hudebním duu a zpívala písně nejrůznějších žánrů na oslavách, plesech, svatbách po celé republice. Vyzkoušela si atmosféru popových koncertů při vystoupeních s revivalovou kapelou Abba Revival Dancing Queen. Zpěvem a hrou na akordeon doprovázela uskupení Musica Regina v penzionech pro seniory, v dětských domovech a SOS vesničce. Od roku 2012 je členkou hudebního uskupení H.A.L.O., kde se dostává i k jazzové hudbě. Společně s uskupením Hands Dance pracuje na projektu přiblížení hudby i pro neslyšící publikum. Společně s kytaristou Alešem Klímou vystupuje pod hudební značkou L.A. V JuKi Bandu působila od roku 2016 do konce roku 2017. Děkujeme.

 

Václav Puža

Václav Puža - kontrabas

První hudební zkušenosti získává hrou na akordeon na svatbách a oslavách. V 90. letech hraje na baskytaru v netradiční bigbeatové skupině Chlupatá deka a současně se angažuje v brněnské kapele Podkova a vystupuje s folk-rockovým uskupením Zelený koně. Po roce 2000 se nadchl pro akustickou hudbu a začal cvičit na kontrabas pod vedením brněnského virtuosa Petra Surého. Následují bluegrassové kapely Funt a Sakrapes. Od roku 2008 přechází ke swingu a jazzu.
Kromě toho je vášnivý vzduchoplavec, takže když zrovna nehraje, svírá v ruce knipl a kochá se krajinou. Pak září a svítí jako slunce za basou a dodává kapele pozitivní energii.

 

Filip Synek

Filip Synek - klávesy

Rodící se světový klavírní virtuos vnáší do kapely svěží vítr. Klavír je jeho dennodenní součástí, pokud zrovna nedává šach mat světovým velmistrům.

 

Alica Réti

Alica Réti - příčná flétna (stálý host)

Pochází z muzikantské rodiny a hudbu vnímá jako svoji každodenní součást. Její hudební cesta začala studiem interpretace klasické hudby na ZUŠ, potom se zúčastnila několika zahraničních seminářů ve hře na příčnou flétnu pod vedením Marty Braunsteinerové (Konzervatoř, Bratislava) nebo Hansgeorga Schmeisera (Universität für Musik und darstellende Kunst, Vídeň).
Na prahu dospělosti navštívila Letní jazzovou dílnu v Bratislavě, kde ji jazz doslova pohltil. Jazzovou improvizaci začala rozvíjet v kapele Afro Campana & Friends.
V současnosti je každoroční entuziastickou frekventantkou Letní Jazzové dílny Karla Velebného, kde se seznámila s mnohými významnými osobnostmi současného jazzu. Spolupracovala se zpěvačkou Brigitou Szelidovou na albu Duets, s klaviristem a skladatelem Lubošem Šrámkem na albumu White Dream, kde si zahrála s mnohými inspirativními světovými hudebníky jako Peter Erskine, Matúš Jakabčic a další. Hraje v kapele The Young Pekáč Mojmíra Bártka a kromě hosťování v JuKi bandu se objevuje aj v Big Bandu Konzervatoře Brno.